Jahimees hakkas veganiks: “Ma armastan loomi ja ei taha neile rohkem haiget teha.”

“Iga viimane kui loom, keda tulistasin, suri vägivaldset surma.”

Terry used to hunt animals: now he says he doesn't want to hurt them anymore (Photo: Terry)
Terry tegeles loomade küttimisega, kuid ütleb nüüd, et ei taha neile enam haiget teha. Foto: Terry.

Jahimees, kes hakkas veganiks, rääkis oma dramaatilisest pöördest “Miljoni Dollari Vegan” kampaania videos.

Miljoni Dollari Vegan (MDV) on eestkosteorganisatsioon, mis julgustab ja toetab inimesi, et need võtaks vastu 31-päevase väljakutse ja prooviks täistaimset toitumist. MDV on varem välja pakkunud, et annetab miljon dollarit heategevuseks, kui paavst Franciscus või Donald Trump väljakutse vastu võtaksid.

Osavõtjatele pakutakse retsepte, tervise- ja toitumisalast nõu ning neile antakse tasuta Vegan Stardikomplekt, mis sisaldab toiduplaani ja vihjeid, kus einestada, ning vastuseid trikiga küsimustele.

Jahimehest veganiks

Miljoni Dollari Vegan on jaganud paljude inimeste lugusid, kes on kogenud dramaatilisi transformatsioone – olles muutnud kas oma eetikat, tervist või keha.

Üks neist on Terry, endine jahimees, kes läks üle täistaimsele toitumisele, et saada jagu oma koliidist (põletikuline soolehaigus), ning kes on nüüd uhke vegan ja loomade eest seisja.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=CGkFx-QX6EI[/embedyt]

Jahiperekond

Eksklusiivses MDV videos ütles Terry, “Ma kasvasin üles jahil käivas perekonnas. Mu vanaisa, kes oli mulle eeskujuks, oli jahimees ning tema lugusid kuulates oli justkui loomulik, et hakkasin samuti jahil käima.”

“Nii et ma ümbritsesin end sõpradega, kellel olid sarnased huvid ning me läksime jahi kursusele. Kui lõpuks jahil käima hakkasin, lasin maha tosin hirve, hulgaliselt lindusid ja tundsin just nagu uhkust, et mu lasud olid täpsed ja perfektsed. Ma ei teinud kunagi riskantseid laskusid.”

“Ma ei taha enam loomadele haiget teha”

Kuid ta tunnistab, et hoolimata tema täpsetest laskudest – kõik loomad, kelle ta ära tappis, kannatasid. Ta ütles: “Iga viimane kui loom, keda ma tulistasin, nad kõik surid vägivaldselt, nad surid kannatades, ja nad surid täis õudu.”

“Üks mu kaaslane tegi lasu ja ma sattusin selle hirve juurde. Olin talle lähedal peale seda, kui teda tulistati, ja seal ta oli, püüdis oma esijalgadele tõusta ja tema esijalad olid küljest rebitud. See oli üks selline asi, mis lõpuks mulle kohale jõudis. Nii et seal ta oli, püüdes oma veristel köntidel püsti tõusta.”

Ta kirjeldas hirvede jälitamist, keda inimesed olid tulistanud, järgnedes neile mitmeid kilomeetreid veriseid jälgi mööda.

“Nägid, kus nad peatusid, et hingetõmbepaus teha, mis on paras nali, sest nad olid põhimõtteliselt omaenda verre lämbumas,” rääkis ta. “Ma armastan loomi ja ma ei taha neile rohkem haige teha.”

“Ükskord ma tulistasin ja tapsin 7-kuuse beebi tema ema silmade all. Pärast ma sõin ta ära. Nüüd ma olen 100% vegan. Kui mina saan, siis #kõigistvõibsaadavegan”

Üleminek taimsele toidule

Umbes kuus aastat tagasi, pärast aastaid kõhuprobleeme, diagnoositi Terryl koliit. Seejärel, umbes kaks aastat tagasi, hakkasid nad koos abikaasaga, pärast tervisega seotud eeliste kohta lugemist, minema üle täistaimsele toitumisele.

Ta ütles, “Niipea kui näete taimse toitumise eeliseid ja mõistes oma ärkamist, hakkavad ilmsiks tulema valed, mida teile räägivad suured ettevõtted ja suured autoriteedid.” Terry räägib, et pärast kaht aastat veganlust, pole tal olnud koliidi ägenemist (samas kui aasta varem oli olnud kuni kaheksa tõsist ägenemist), tema kolesteroolitase on normis ja ta võttis kaalus alla 30 kilo, ilma selleks vaeva nägemata.

“Võib tunduda imelik öelda, et oled oma haigestumise või nakatumise eest tänulik, kuid just see avas mu silmad loomakasvatuses toimuvatele õudustele. Võib öelda, et olen tänulik, sest nüüd ma enam tõesti ei kannata selle haiguse käes ega anna oma panust loomakasvatuse õudustesse.”

Plant Based News, 2. märts 2020