Jahimees, kes tulistas 7-aastaselt jäneseid, hakkas veganiks pärast seda, kui nägi veoautos sigu.

Ma ütlen inimestele, “Te ei mõista enne, kui olete loonud seose”

Chris went from hunting rabbits to hugging them (Photos: Chris. Do not use without permission)
Chris hakkas jäneste küttimise asemel neid kallistama. Foto: Chris.

Endine jahimees ja põllumees, kes laskis oma esimese looma 7-aastaselt, avaldas põhjuse, miks temast sai vegan, liigutavas Million Dollar Vegan videos. 

Miljoni Dollari Vegan (MDV) on eestkosteorganisatsioon, mis julgustab ja toetab inimesi, et need võtaks vastu 31-päevase väljakutse ja prooviks täistaimset toitumist. MDV on varem välja pakkunud, et annetab miljon dollarit heategevuseks, kui paavst Franciscus või Donald Trump väljakutse vastu võtaksid.

Osavõtjatele pakutakse retsepte, tervise- ja toitumisalast nõu ning neile antakse tasuta Vegan Stardikomplekt, mis sisaldab toiduplaani ja vihjeid, kus einestada, ning vastuseid trikiga küsimustele.

“Niipea kui suutsin relva käes hoida”

Kanadalasest endine jahimees ja perekondliku talu omanik Chris ütles, et ta alustas jahiga niipea, kui ta suutis relva käes hoida, mis oli umbes 7-aastaselt. Esimene loom, kelle ta tappis, oli küülik. Liikudes edasi pereliikmete jälgedes, sai temast püünistega küttija ja kalamees.

“Olin vahetult enne veganiks hakkamist mõnda aega vegetaarlane, ja ma mäletan, et viimane loom, kelle ma maha lasin, oli part. Ma lasin ta maha, ma olin üksinda jahti pidamas, ja niipea, kui lind maha oli kukkunud, mõtlesin ma, “aga miks ma teen seda?”

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=8C7ShdZlshg[/embedyt]

“Mis mind veganiks muutis”

Chrisil on eredad mälestused ühest sündmusest, mis muutis ta koheselt veganiks. Olles Kingstonis maanteesillal tööl, tegi ta pausi. Oli talv, ja olid miinuskraadid.

Ta ütleb: “Väljas oli -37 kraadi ja lund sadas, teeolud olid halvad. Ma olin masinas, soojendus oli põhja keeratud, olin sisse pakitud ja mul oli ikka külm. Minust eemal, samal maanteel, oli toimunud avarii, mis hakkas liiklust aeglustama, ja mina istusin seal ja sõin võileiba, ma arvan, et see oli singivõileib.“

“Siis liiklus aeglustus ja ma nägin, kuidas üks veok sõidab minu poole ja jäi minu kõrval seisma, ja see veok vedas sigu. Olin tõkkeseinale nii lähedal, et oleksin tõenäoliselt kätt välja ulatades veokit puudutanud.

“Siis ma nagu vaatasin seda, olin neid näinud maanteel edasi-tagasi liikumas, terve päev vedamas, iga päev. Ja kui ma vaatasin, siis ainus, mis ma nägin, olid pisarad ja siis nägin üht väikest siga seal ja ta oli täis haavu ja alumiiniumi küljes kinni. Ma ei ole kindel, kas ta oli lihtsalt haavatud, aga ta oli kinni jäänud ja üritas end lahti tõmmata…  See on sama, kui paned oma keele vastu metalli, eks?”

“Viska kõik minema”

Chris meenutab, et siga üritas end vabaks saada ja samal ajal talluti ta peal. Ta ütleb: ”Ma vaatasin tema silmadesse ja viskasin oma võileiva uksest välja. Helistasin kohe oma naisele ja ütlesin talle, “misiganes loomsed tooted meil kodus on, viska kõik minema. Ma ei taha neid näha, kui ma koju jõuan.”

Ja tema oli hämmastunud. Ta ütles, “absoluutselt, pole probleemi”.

Kui ma sel õhtul koju jõudsin, ja talle selgitasin, mis oli juhtunud, nutsin korralikult ja pole kordagi oma otsust kahetsenud. See oli see, mis tegi mind vihaseks, kui nägin pisaraid nende silmades ja kuulsin nende vääksumist, ja sellest piisas mulle.”

Ma ütlen inimestele, “Te ei mõista enne, kui olete loonud seose”.

 

Maria Chiorando,  Plant Based News, 18.03.2020.