Tapetud loomadega poseerinud trofeekütt tappis hiljem oma naise

Trofeekütti ähvardab surmanuhtlus, kuna vandekohus tunnistas ta süüdi oma naise mõrvas, kui paar oli 2016. aastal Sambias jahiretkel. Pennsylvaniast pärit hambaarstist mees ja tema tapetud naine olid Aafrikas, lootes leopardi tappa, kui toimus mõrv. Varem oli trofeekütt internetis jaganud fotot, millel ta poseeris koos maha lastud ja tapetud jäära surnukehaga.

67-aastast Lawrence “Larry” Rudolphit ähvardab surmanuhtlus, sest ta mõrvas 2016. aastal safaril oma naise Bianca. Foto: CBC News

Need, kes kahjustavad loomi, kahjustavad sageli inimesi

FBI peab loomade vastu suunatud julmust üheks hoiatavaks märgiks, mis viitab eelseisvale vägivalla kasvule. Psychology Today kirjutab, et 70% vanglas viibivatest kurjategijatest, kes on olnud inimeste suhtes kõige vägivaldsemad, olid varem väärkohelnud ka loomi, ning teistes uuringutes on leitud, et 43% koolitulistajatest on varem väärkohelnud loomi.

PETA peab ka ajakohastatud nimekirja raporteeritud juhtumitest, kus noored on loomade suhtes julmalt käitunud. Selle eesmärk on illustreerida probleemi laiaulatuslikkust ja anda haridustöötajatele vahendeid, et õpetada õpilastele, mida tähendab kaastunne kõigi elusate, tundlike olendite vastu, ning seda saab jagada kohaliku koolipiirkonna ja kogukonna liikmetega.


Allikad

https://www.dailymail.co.uk/news/article-11520127/Pennsylvania-dentist-facing-death-penalty-killing-wife-safari-admits-dead-man.html

https://www.peta.org/blog/trophy-hunter-kills-wife-after-killing-animals/