Endise jahimehe mõtteid

Sooritasin jahinduseksami edukalt 18-aastaselt toonases ENSVs.

Enne seda käisin vanema küti, jahisektsiooni esimehega jahil kaasas, loomulikult relvata. Oli ka kohustus olla üks aasta, n-ö katseajal „jooksupoiss“. Aktiivseid jahimeheaastaid järgnes sellele ehk viis-kuus. Oli paar aastat, mil olin lubatud hooaegadel pea iga päev metsas, püss õlal. Siis tuli vaikne taandumine, samm-sammult, aasta-aastalt ja viimased umbes viis aastat jahitunnistust enam ei oma.

Loe edasi “Endise jahimehe mõtteid”

Vibusportlased taunivad vibujahi pidamist Eestis

Eesti vibusportlased taunivad vibujahi pidamist Eestis ning on vastu sellele, et vibujahti lubataks metskitsedele pidada. Loomade eestkosteorganisatsioon Loomus on algatanud petitsiooni, et keelustada Eestis igasugune vibujahi pidamine, mis on äärmiselt julm ja loomade suhtes hoolimatu meelelahutus. Vibusportlased toetavad petitsiooni ning leiavad, et vibujaht ei peaks olema Eestis lubatud.

Loe edasi “Vibusportlased taunivad vibujahi pidamist Eestis”

Julmur lasi rebasele noole läbi selgroo, loom tuli hukata

Noolega lastud rebane piinles enne eutaneerimist ilmselt pikemat aega. Foto Eesti Metsloomaühing

Eesti Metsloomaühingul ei õnnestunud vaatamata püüdlustele päästa rebast, kellele jõhkard oli noole keresse lasknud.

Täna leidis ühingu vabatahtlik ehitusobjekti lähistelt rebase, kellel on vibunool kehast läbi lastud. Tegu ei paistanud olevat värskelt toime pandud teoga ning ilmselt oli rebane juba mõnda aega sel viisil ringi liikunud. Paraku on siiski tegu loomaga, keda inimene on teadlikult vigastanud ja kes jäeti ilma abita piinlema.

Loe edasi “Julmur lasi rebasele noole läbi selgroo, loom tuli hukata”